Konstytucyjna wolność gospodarcza na tle historii idei i gospodarki

-14%

Konstytucyjna wolność gospodarcza na tle historii idei i gospodarki

1 opinia

Wydawca:

C.H.Beck

Format:

pdf

KUP I POBIERZ

Format: pdf

128,14  149,00 (-14%)

Najniższa cena z 30 dni: 128,14 zł 

Wolność gospodarcza stanowi zagadnienie interesujące z perspektywy filozoficznej, ekonomicznej i prawnej. Te trzy płaszczyzny przenikają się wzajemnie i na siebie oddziałują. Autor starał się przyjąć wszystkie te trzy perspektywy jako niezbędne dla opisu i oceny dorobku orzeczniczego Trybunału Konstytucyjnego, powstałego w oparciu o art. 20 i 22 Konstytucji RP (wolność działalności gospodarczej).


Po przedstawieniu historii idei wolności gospodarczej, omawia jej współczesne rozumienie w filozofii, ekonomii i prawie, a następnie omawia orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego i poddaje je ocenie.


„Bogata baza źródłowa opracowania, w tym zwłaszcza wykorzystane opinie naukowe i orzecznictwo potwierdzają rzetelność dokonanego procesu badawczego, którego wyniki powinny zainteresować przedstawicieli obrotu gospodarczego. Publikacja będzie także wsparciem procesu dydaktycznego na kierunkach Prawo i Administracja. Niezależnie od powyższej, powiedzmy, podstawowej grupy adresatów dydaktycznych omawianej pracy będzie ona – jak wynika z doświadczenia życiowego – również przedmiotem zainteresowania nie tylko przyszłych prawników i administratywistów, ale także studentów innych kierunków studiów (np. ekonomicznych) oraz osób uczestniczących w różnych strukturach (instytucjach) publicznych i prywatnych życia społeczno–gospodarczego.


Uwypuklić należy z całą stanowczością, że recenzowane dzieło jest swoistą formą prezentacji zapatrywań i przemyśleń Autora na temat wolności działalności gospodarczej. […] Pobudza do dyskusji w obiegu naukowym w przedmiocie kwestii ogólnych i szczegółowych związanych z znajomością ukazanego fragmentu publicznego prawa gospodarczego i jego stosowania w społecznej gospodarce rynkowej w warunkach Unii Europejskiej. Monografia dra hab. Adama Szafrańskiego powiększa wkład uprawianej przez Autora szczegółowej dyscypliny prawoznawstwa w ogólny dorobek jurysprudencji”.


prof. dr hab. Karol Kiczka, Uniwersytet Wrocławski


Rok wydania2018
Liczba stron224
KategoriaInne
WydawcaC.H.Beck
ISBN-13978-83-8158-139-4
Język publikacjipolski
Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o.o.

INNE EBOOKI AUTORA

Ciekawe propozycje